Do sympatycznych tradycji Krajowej Izby Gospodarki Morskiej- Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego, należy honorowanie nagrodą „ Dziennikarza Roku Gospodarki Morskiej Pomorza Zachodniego”. Tym razem za rok 2017  trofeum to trafiło do redakcji szczecińskiego oddziału TVP – 3, za codzienne informacje w kronice oraz inne autorskie programy związane z morzem. Stylową statuetkę wręczono podczas uroczystego spotkania noworocznego gospodarki morskiej,  które odbyło się 17 stycznia w Centrum Euroregionu „Stara Rzeźnia” na szczecińskiej Łasztowni. Podkreślano także fakt, zauważalnego traktowania branży morskiej na antenie telewizji regionalnej Pomorza Zachodniego. Nagrodę w imieniu redakcji odebrały redaktorki: Joanna  Klimowska-Kronic oraz Joanna Tryniszewska.

   Podczas spotkania, 14 z rzędu, podsumowano osiągnięcia regionu w obszarze gospodarki morskiej; w żegludze, portach Szczecina i Świnoujścia, w przemyśle stoczniowym i okołostoczniowym, także w spedycji i logistyce. Ogólnie rzecz ujmując, bilans z wyjątkiem żeglugi oceniony został pozytywnie.

bDSC 0136

 

Noworoczne spotkanie było okazją do wielu rozmów i towarzyskiej wymiany poglądów na wiele aktualnych spraw. Imprezę dla przedstawicieli morskich przedsiębiorstw przygotowały wspólnie; Biuro Promocji Żeglugi Morskiej Bliskiego Zasięgu, Krajowa Izba Gospodarki Morskiej- Zachodniopomorski Oddział Regionalny, Polska Izba Spedycji i Logistyki, Rada Interesantów Portu Szczecin oraz Związek Armatorów Polskich.

 

bDSC 0149

Janina Piotrowska