Przyjść, zobaczyć kolegów i koleżanki z redakcji, przy lampce wina  porozmawiać o dawnych dziennikarskich sukcesach i wysokich nakładach codziennych gazet, posłuchać o nowych przedsięwzięciach tworzonych przez działających społecznie dla dobra publicznego i środowiska. Takimi motywacjami kierowali się przybyli na kolejne noworoczne spotkanie, zorganizowane tak jak co roku przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”.

Kilkudziesięciu dziennikarzy przywitały: Anna Kolmer (przewodnicząca Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie”, Helena Kwiatkowska (wiceprzewodnicząca), Elżbieta Karasiewicz (pełniąca obowiązki sekretarza stowarzyszenia) oraz Janina Piotrowska (przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, szefująca wydawnictwu „Pomorze”. A. Kolmer składając życzenia wszystkim zgromadzonym poinformowała o ubiegłorocznych pracach stowarzyszenia, spotkaniach i nowych przedsięwzięciach, przeznaczonych nie tylko dla dziennikarzy, ale także dla mieszkanców Szczecina i regionu oraz o XXVI edycji konkursu dla dziennikarzy - Dziennikarz Roku 2016. Ponadto mówiono o kilkunastu spotkaniach przy kominku, odbywających się cyklicznie w każdym miesiącu w Inkubatorze Kultury, benefisach artystów organizowanych w gościnnej Książnicy Pomorskiej, kwartalnych spotkaniach dla młodzieży szkolnej pn. „Region w pigułce” (Inkubator Kultury) oraz o najmłodszym „dziecku” stowarzyszenia wydawnictwie „Pomorze”. Zostało powołane do życia w lecie ub. roku, a dotychczas wydano dwie książki (dostępne na rynku księgarskim, a także w siedzibie stowarzyszenia). Kierująca pracami wydawnictwa Janina Piotrowska wyjaśniła kulisy powstania i omówiła zasady jego funkcjonowania.

    Wszystkich kolegów po piórze zaproszono do pisania i publikowania tekstów na łamach dwóch portali SDRP „Pomorze Zachodnie” - miejskim: www.dziennikarze.szczecin.pl i regionalnym www.zachodniopomorskie-info.pl. Złożono serdeczne podziękowania: Elżbiecie Kuberze, Jackowi Błędowskiemu i Markowi Osajdzie, dostrzegającym wysoką jakość i różnorodność działań stowarzyszenia, dziennikarzom którzy na łamach swoich gazet ("Panoramy 7"  i "Kuriera Szczecińskiego", zamieszczają informacje, krótkie wywiady i relacje ze spotkań.

DSCF1290 1

Spotkanie noworoczne dziennikarzy, na którym obecni byli także sympatycy i współpracownicy SDRP „Pomorze Zachodnie” odbyło się 19 lutego w Willi West Ende.

 

Tekst: H. Kwiatkowska

Foto: R. Stachnik i W. Piątek