Wojciech Parada Dziennikarzem 2017 roku

To, że zostałem wyróżniony, to zaskoczenie było podwójne: byłem mocno skrępowany, wolę pisać, być "po drugiej stronie", niż pod obstrzałem kamer i reflektorów. Na pewno jest to wyjątkowa sytuacja i wypada tylko się cieszyć - powiedział Wojciech Parada podczas Gali Dziennikarskiej 2017 czyli  finału konkursu Dziennikarz Roku 2017. Odbyła się 13 kwietnia  w Studio S1 Polskiego Radia Szczecin S.A. To 27. edycja konkursu dziennikarskiego zorganizowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej „Pomorze Zachodnie” przy współpracy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

     Przez kilka tygodni, od stycznia do połowy marca, redakcje lokalnych i regionalnych mediów (prasa, telewizja, radio oraz portale internetowe) zgłaszały swoich kandydatów do nagród za ubiegły rok. Kapituła konkursu  w składzie: Anna Kolmer (Polskie Radio S.A., przewodnicząca SDRP), Marek Osajda  (Kierownik Działu Informacji ”Kuriera Szczecińskiego”), Beata Mikołajewska – Wieczorek (Sekretarz Programowy TVP 3 Szczecin, Iwona Poczopko (SDRP)  i Helena Kwiatkowska (wiceprzewodnicząca SDRP, sekretarz konkursu), po burzliwych obradach (rozpatrywano 21 kandydatur), przyznała nagrody i jedno wyróżnienie w poszczególnych kategoriach konkursowych:

- Dziennikarz Roku 2017 – Wojciech Parada - „Kurier Szczeciński”,

- Nagroda Specjalna im. Red. B. Czubasiewicza 2017 – Wiesław Seidler (dziennikarz niezależny),

- Debiut Roku 2017 - Jacek Gonera (TVP 3), wyróżnienie – Wojciech Zagaj   (Polskie Radio Szczecin S.A.),

- Nagroda Dziennikarzy – dr n. med. Andrzej Ossowski wraz zespołem Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów,

- „Super Kaczka” - Marek Czasnojć (fotoreporter niezależny).

     Laureaci zostali uhonorowanie ciężkimi, ale pięknymi statuetkami złotych i srebrnych kaczek, certyfikatami drukowanymi na czerpanym papierze oraz nagrodami rzeczowymi.  Gala Dziennikarska  odbyła się dzięki sponsorom, od lat wspierającym głównego organizatora czyli SDRP „Pomorze Zachodnie”. Do mecenasów i donatorów Gali 2017 należą:

- Szczecińska Energetyka Cieplna

- Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście SA

- Bulk Cargo Port Szczecin

- Remondis Szczecin Sp. z o.o.

- CSL Internationale Spedition Sp. z o.o.

- Bosman Browar Szczecin SA

- Mayland   Real Estate  

- Miasto Szczecin

- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

- Przedsiębiorstwo Budowlane CIROKO Sp. z o.o.

- Gmina Police

- Centrum Motorowodne „ŚLIZG” w Szczecinie

- Drukarnia „KADRUK”

- „Kurier Szczeciński”

- „Radio Szczecin”

- „Głos Szczeciński”.

         Polskie Radio Szczecin S.A. na swojej antenie wyemitowało transmisję radiową uroczystości. Na stronie internetowej Polskiego Radia Szczecin S.A. (www.radioszczecin.pl ) umieszczono filmową relację z Gali.

Tekst: Helena Kwiatkowska, Foto: Władysław Piątek

Polecamy relację filmową: http://szczecin.tvpolska.eu/film/440409-gala-xxvii-edycji-konkursu-dziennikarz-roku 

Polecamy relację na stronie Radia Szczecin: http://radioszczecin.pl/1,369926,wojciech-parada-dziennikarzem-roku-wojciech-zaga&s=1&si=1&sp=1