W tę niedzielę, 27 maja, już po raz 17-ty na Jasnych Błoniach odbył się Wielki piknik pasji Pod Platanami, w którym wzięło udział również Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Pomorze Zachodnie.

Piknik okazał się być świetną okazją do spotkań wielu szczecińskich dziennikarzy z czytelnikami oraz miejscem dyskusji o książkach i bieżących wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście. Wśród gości odwiedzających stoisko Stowarzyszenia była m.in. obywatelka Ukrainy, która od kilku miesięcy mieszka w Szczecinie i intensywnie uczy się języka polskiego, a na co dzień jest wolontariuszką w trzebieskim ośrodku dla młodzieży.

Stowarzyszenie Dziennikarzy RP miało też wielką przyjemność gościć na swym stanowisku kapitana ż.w. Zbigniewa Saka, który uczestniczył w promocji swej drugiej książki pt. „Dogonić horyzont”, wydanej przez Wydawnictwo Pomorze, i chętnie wpisywał dedykacje do zakupionych książek. W sprzedaży była też książka autorstwa Elisabeth von Arnim pt. „Wszystkie psy mojego życia”, w tłumaczeniu szczecińskiej dziennikarki Elżbiety Bruskiej. Obie pozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników i sprzedały się w wielu egzemplarzach.

Piękna, słoneczna pogoda dodatkowo sprzyjała spotkaniom stowarzyszeń i fundacji ze Szczecinianami. Oprócz strawy dla ducha i umysłu, można było też skosztować wielu smakowitych potraw i napojów, obejrzeć występy taneczne i wokalne, a najmłodsi spędzali radosne chwile na placu zabaw.

DSC 0525

***

Już niedługo, bo 17 czerwca w Dobrej, odbędzie się kolejna ciekawa impreza, na której będzie można znów spotkać się z literaturą Elisabeth von Arnim – Festiwal Róż.

Serdecznie zapraszamy !

 DSC 0484

 

Tekst: Marta Kościucha

zdjęcia: Janina Piotrowska