Jeden ze sponsorów konkursu dziennikarskiego SD RP Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko wzbogaciło się ostatnio o kolejny laur. To Tryton – nagroda Prezydenta Świnoujścia. Podczas gali w hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu prezes Wojciech Ciuruś odebrał ją z rąk prezydenta Janusza Żmurkiewicza.

Tryton  w kategorii: gospodarka i przedsiębiorczość przyznany został za Apartamenty „Rondo”. Obiekt jest częścią świnoujskiego Kwartału Róży Wiatrów, który w całości został zaprojektowany i wybudowany przez PB Ciroko, które od początku istnienia firmy, czyli od 1990 roku jest obecnym w tym mieście.

 „Rondo” to ponad 50 zróżnicowanych pod względem powierzchni lokali mieszkalnych klasy premium przeznaczonych do wynajmu sezonowego i długoterminowego. Każde mieszkanie jest urządzone według indywidualnego projektu przez architektów specjalizujących się w aranżacji wnętrz. Goście mają do dyspozycji własną kameralną restaurację. Od pierwszych dni eksploatacji powodzeniem cieszą się sale konferencyjne z pełnym zapleczem technicznym i gastronomicznym. Do dyspozycji mieszkańców jest także strefa wellness a nawet taras rekreacyjno – widokowy. Dla każdego gościa przewidziano miejsce w podziemnym garażu.

t2

„Rondo” to także oryginalna restauracja oferująca autorską kuchnię Pawła Cieślaka, bardzo młodego, ale bardzo już doświadczonego szefa, który ma ambicję, żeby jego kuchnia była najlepsza nie tylko w Świnoujściu. Starannie zaprojektowane i wykończone wnętrze z widokiem na kuchnię mieści stoły na trzydzieści kilka osób. W razie potrzeby można również wykorzystać sale konferencyjne. Już po pierwszych tygodniach funkcjonowania restauracji można powiedzieć, że ambicje szefa kuchni są w pełni uzasadnione.

Tryton 2018 CIROKO 58585 19022019

Nowoczesna elewacja „Ronda” doskonale współgra z resztą zabudowy Kwartału Róży Wiatrów, który stanowi zwartą zabudowę o charakterze śródmiejskim. Kwartał uzupełnia tradycyjną, historyczną część miasta i może być wzorem dla podobnych przedsięwzięć również w innych miastach.

KM

zdjęcia: iswinoujscie.pl