logo Filharmonii Szczecińskiej online

Filharmonia w Szczecinie nie zwalnia tempa. Za nami cztery niedzielne muzyczne premiery, dwa koncerty szkolne Donuta taktuje Online i rozpoczęty cykl niedzielnych spotkań EduVirtoso. Wszystkie nowe materiały są dostępne na kanale YouTube i profilu Facebook Filharmonii w Szczecinie.

Już w najbliższych dniach zobaczycie kolejną porcję premier!

18.04.2010, godz. 11:00
Premierowy odcinek warsztatów Raniutto Online

Spotkania z muzyką na żywo podczas warsztatów Raniutto były dla wielu najmłodszych i ich rodziców comiesięcznymi rytuałami. Elegancko ubrani przychodzili do lodowego pałacu w sobotnie poranki na niecodzienne spotkania z muzyką. Teraz, kiedy najmłodsi nie mogą przyjść do Filharmonii - Filharmonia przychodzi do nich na Facebooku i YouTubie!

Warsztaty Raniutto Online to idealna okazja, by świadomie bawić się ze swoimi dziećmi przy dźwiękach muzyki, więc zapraszamy przed ekrany całe rodziny. Każda sobotnia odsłona warsztatów będzie poświęcona innemu kompozytorowi, a na milusińskich, niezależnie od tego, czy kilkumiesięcznych, czy kilkuletnich, czekać będą specjalnie wybrane utwory, wspomagające ich rozwój. Aktywne słuchanie i twórcza zabawa sprawią, że mali melomani staną się bardziej wrażliwi na dźwięki. I to - jak zawsze z Filharmonią - bez nudy!

Na premierowy odcinek Raniutto Online zapraszamy w sobotę 18 kwietnia o godzinie 11:00 na kanały Filharmonii w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube.

Filharmonia Szczecin warsztaty Raniutto

19.04.2020, godz. 11:00
Symfoniczny talent show w odcinkach

EduVirtuoso odc. 1 - Blanka Kojalewicz - symfoniczny talent show

W każdą niedzielę o godzinie 11:00 zapraszamy na kanał YouTube i profil Facebook Filharmonii w Szczecinie. Co tydzień będą się tam pojawiały krótkie filmy z kolejnymi młodymi muzykami, którzy wzięli udział w koncercie EduVirtuoso - symfoniczny talent show.

Zobaczmy jeszcze raz jak z pewnością siebie, bez tremy, a przede wszystkim z wirtuozerią, młodzi instrumentaliści pięknie zaprezentowali się publiczności zebranej w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

19.04.2020, godz. 19:00
SBB z Orkiestrą - premiera online

SBB - zespół legenda, który zrewolucjonizował polską scenę muzyczną. Na przestrzeni 50 lat działalności artystycznej nagrali szereg płyt i zagrali setki koncertów nie tylko w Polsce, ale w całej Europie i Ameryce, stając na jednej scenie obok m. in. Boba Marleya, Eltona Johna czy Klausa Schulze.

Zespół w towarzystwie szczecińskich filharmoników, zagości online w Państwa domach już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00. Zapraszamy na kanały Filharmonii w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube.

Filharmonia Szczecin SBB z Orkiestrą

20-21.04.2020, godz. 11:00
DoNuta Online w domach młodych melomanów

DoNuta Taktuje Online

Filharmonia w Szczecinie nie pozwala, by mali melomani zapomnieli o filharmonikach, instrumentach i wspaniałych szkolnych audycjach DoNuta Taktuje. W najbliższy poniedziałek i wtorek 20 i 21 kwietnia o godzinie 11:00 zaplanowała więc emisję kolejnych nowych odcinków DoNuty. Będzie to istna bomba energetyczna dla dzieci, które spędzają teraz czas w domach.

Możemy zdradzić, że oprócz dwojga prowadzących - Fermaty i Bemola - dzieciaki będą miały szansę usłyszeć obój, flet poprzeczny, waltornię czy wiolonczelę, skrzypce i całą gamę instrumentów perkusyjnych. Audycje zapewnią muzyczną edukację poprzez zabawę i zachęcą dzieci do aktywnego słuchania w domu. Dzięki omówieniu trudnych pojęć muzycznych, jak i bawieniu się muzyką klasyczną, dzieci spędzą czas pożytecznie i, co najważniejsze, bez wychodzenia z domu.

Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie
Foto: archiwum Filharmonii