Z cyklu 70 lat dziennikarstwa na Pomorzu Zachodnim publikujemy artykuł o szczecińskiej prasie, tym razem poświęconej twórczości szczecińskich poetów i prozaików.

W roku 1972 powstała koncepcja „Forum Młodych”, w której efektem jest publikacja pod tytułem „Wiraże” wydanej przez Szczecińskie Towarzystwo Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Szczecina. Redaktorem naczelnym został Jerzy Mazurkiewicz.

Z założenia „Forum Młodych” miało stać się organem wydawniczym najmłodszego pokolenia szczecińskich literatów, którzy pukali najczęściej bezskutecznie, do różnych, nazbyt zmurszałych drzwi redakcji, obsadzonych przez zasiedziałych i zasłużonych redaktorów.

Redakcja, za cel obrała pobudzenie twórczości i zdolności szczecińskich początkujących poetów, prozaików, krytyków oraz plastyków. Zadaniem było inspirowanie aktywności kulturalnej i społecznej młodych szczecińskich środowisk.

Zachęcamy do lektury i nadsyłania na nasz adres lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., swoich refleksji oraz wspomnień z pracy dziennikarskiej na Pomorzu Zachodnim.

red. Michał Urbas

Attachments:
FileFile size
Download this file (michal_urbas_wiraze_forum_mlodych_1972.pdf)Michał Urbas \"Wiraże - forum mlodych 1972\"736 kB