Anna Kolmer i Małgorzata Furga podczas pracy nad reportażem

Miło nam poinformować o przyznaniu I nagrody naszym koleżankom:

  • Annie KOLMER i Małgorzacie FURDZE,

w XVIII ogólnopolskim konkursie radiowym ”Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą - 2015” zorganizowanym przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskie Radio SA.

Laureatki otrzymały nagrodę za reportaż „Sisi, jej rodzina i strażacy” poświęcony strażakom, którzy z pełnym oddaniem i poświeceniem wykonują działania ratownicze – ratując ludzkie życie, zdrowie, mienie i środowisko a także zagrożone życie zwierząt.

Wręczenie nagród odbyło się 1 kwietnia 2016 w Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego w Krakowie.

I nagroda w konkursie radiowym "Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą"

Jury Konkursu, w którego skład weszli:

  • przewodniczący – Dariusz Kwiatkowski (Polskie Radio S.A.);
  • sekretarz – Regina Rokita (Związek OSP RP);
  • członek – Teresa Martyka-Grot (Polskie Radio S.A.);
  • członek – Teresa Tiszbierek (rzecznik prasowy ZOSP RP).

przesłuchało i oceniło 38 audycji nadesłanych przez 28 dziennikarzy z 14 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia SA, które zgodnie z regulaminem konkursu w całości były wyemitowane na antenach macierzystych Rozgłośni Polskiego Radia SA.

Celem konkursu jest pokazanie różnorodnej i ofiarnej działalności 700–tysięcznej rzeszy strażaków ochotników oraz ich udział m.in. w: akcjach ratowniczych, szkoleniach, życiu lokalnych społeczności, propagowaniu kultury i oświaty, podtrzymywaniu tradycji i historii, pracy z dziećmi i młodzieżą, udział w akcjach społecznych (np. krwiodawstwo, dawcy szpiku) itp.

W ciągu 18 lat trwania konkursu - nadesłano łącznie 844 audycji i reportaży, ukazujących społeczną służbę strażaków ochotniczych straży pożarnych.