Zabytkowe kotwice na terenie campingu Marina

To już tradycyjny „zimowy port” szczecińskich żeglarzy, czyli Tawerna „Pod Zardzewiałą Kotwicą”, w Camping Marinie PTTK nad jeziorem Dąbie, z gościnnymi gospodarzami Olą i Andrzejem Kocewiczami, gdzie wjeżdżających rzeczywiście witają historyczne kotwice, znalezione m.in. przy robotach pogłębiarskich.

Właśnie w zimowe wieczory – poza sezonem – odbywają się w Tawernie ciekawe spotkania, z udziałem znanych żeglarzy, relacjonowane później m.in. na stronach ZOZŻ i „Żagli”. Kolejne – pierwsze w tym roku – już 17 stycznia, jak zwykle w niedzielę, o godz. 17.00, a jego bohaterem będzie j.kpt.ż.w. Wojtek Jacobson, jeden z najbardziej opływanych polskich kapitanów jachtowych, z dorobkiem grubo ponad 200 tys. mil morskich, ostatnio właśnie w tej samej Tawernie uhonorowany razem z innymi listem gratulacyjnym z okazji 50-lecia kapitaństwa.

Warto dodać, że Wojtek to jeszcze Honorowy Ambasador miasta Szczecina, honorowy członek PZŻ oraz AZS, członek Bractwa Wybrzeża i Rady Programowej Polskiej Fundacji Morskiej, juror znanych konkursów żeglarskich i podróżniczych, niezrównany i niezwykły żeglarz, a równocześnie niezwykle skromny człowiek i przyjaciel – przyjaciel morza i wszystkich żeglarzy, z całego świata…

Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych do Tawerny „Pod Zardzewiałą Kotwicą” przy ul. Przestrzennej 23, Szczecin-Dąbie.

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler