„Złotą Kaczkę” otrzymała za wykonanie piosenki 18 mieć lat to nie grzech z repertuaru Kasi Sobczyk, którą wykonała podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Zjazd Młodych Gwiazd 2016” w Szczecinie. To muzyczne święto wypełniły przeboje gwiazd polskiego big-beatu – Heleny Majdaniec, Kasi Sobczyk i Karin Stanek interpretowane przez utalentowaną młodzież w wieku od 13 do 16 lat. Główną nagrodę im. Heleny Majdaniec otrzymała Julia Trojanowska za przebój Hej, dziewczyno m. in. z repertuaru Ady Rusowicz i Czesława Niemena.

Agata Ewa Mociak – laureatka „Złotej Kaczki” urodziła się 16 lat temu w Białymstoku. Jej Rodzice, Izabela i Jerzy zainteresowali 5-letnią córkę śpiewem i tańcem. Do kształcenia muzycznego zachęcili także Jej starszych braci – Wojciecha i Piotra. Dziewczynka tańczyła w ognisku baletowym, grała na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej, a także rozwijała swoje zainteresowania sportowe na zajęciach karate. Brała udział w wielu zawodach często wygrywając ze starszymi koleżankami i kolegami, a zwieńczeniem Jej zmagań było zdobycie Zielonego pasa.

Agata Ewa Mociak ze „Złotą Kaczką” i Dorota Zamolska (fot. Jerzy Mociak)

W wieku 9 lat podjęła naukę daleko od rodzinnego domu, w Państwowej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Młodziutka tancerka występowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w przedstawieniach baletowych pt. Dziadek do orzechów, Don Kichot  i Królewna Śnieżka. Równolegle rozwijała też swoje zamiłowanie do śpiewu, które z powodzeniem przedstawiła podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Białymstoku, gdzie zdobyła I miejsce w swojej kategorii i otrzymała pierwszą nominację do uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana” we Włoszech, skąd przywiozła również I miejsce.

W 2011 roku na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Koninie zdobyła „Złoty Aplauz”, by wkrótce wystąpić na festiwalu „Słowiański Bazar” w Witebsku. Ewa (tak nazywana przez Rodzinę) poszczycić się może także najwyższymi laurami na międzynarodowych festiwalach w Danii, Macedonii, Bułgarii, Gruzji, Włoszech i na Malcie, podczas których reprezentowała nasz kraj z ramienia Eurofestiwali.

dyplom uczestnictwa (fot. Jerzy Mociak)

Lista nagród Ewy jest imponująca, wśród których błyszczą ponadto między innymi:

  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Chance” w Kopenhadze;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Tra La La” w Macedonii;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Tetri Tolia” w Gruzji;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Eurostars” na Malcie;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „My – XXI wiek” w Bułgarii;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Magia Italiana”;
  • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Orfeusz w Italii” we Włoszech;
  • Grand Prix oraz I miejsca – Ogólnopolski Festiwal „Nutka Poliglotka” w Warszawie;
  • „Złota Muszelka” (wielokrotnie) na Międzynarodowym Festiwalu „Muszelki Wigier” w Suwałkach;
  • „Złota Rybka” – Ogólnopolski „Open Festiwal” w Gdyni.

Do tych prestiżowych laurów Ewa z dumą dołączyła lśniącą „Złotą Kaczkę” Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” wręczoną na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Zjazd Młodych Gwiazd 2016” w Szczecinie.

Agata Ewa Mociak ze „Złotą Kaczką” w grupie (w kuckach od lewej strony): Agata Ewa Mociak – nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy RP „Pomorze Zachodnie” – „Złota Kaczka”, Julia Chmielarska – nagroda publiczności, (od lewej strony stojące postaci): Dorota Zamolska – jurorka, Jerzy Petersburski Jr – juror, Julia Trojanowska – nagroda imienia Heleny Majdaniec, Krzysztof Dzikowski – juror, Wiktoria Tracz – nagroda Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego, Krystyna Piotrowska – jurorka (fot. Jerzy Mociak)

Gratulujemy.

Tekst: Dorota Zamolska
Foto: Jerzy Mociak